facebook logo
corner

Planujemy wakacje w Gdyni

Planujecie wakacje nad polskim morzem?

 Wbrew wszechobecnym opiniom, odpoczynek nad Bałtykiem nie musi być kosztowny. Wystarczy, że podejdziesz do tematu z głową i… dobrym planem. A rezerwacji noclegu w Gdyni nie odłożysz na ostatnia chwilę tylko zabierz się za nia już teraz. W naszym hostelu mamy jeszcze wolne miejsca na ten sezon.

Duże miasto – interesująca alternatywa dla morskich kurortów

Latem, niewielkie nadmorskie miejscowości są zatłoczone i głośne. Wraz ze wzrostem liczby turystów, zwiększają się także ceny noclegów, żywności i atrakcji. Czyli tego, na co wydasz około 80% wakacyjnego budżetu.

Co możesz zrobić, aby porządnie odpocząć i nie zbankrutować?

Ucieknij do… miasta. W większym mieście koszt będzie zdecydowanie niższy. Dobrze skomunikowana miejska przestrzeń sprawdzi się również jako doskonała baza wypadowa do okolicznych atrakcji. Morze, plaża, czyste powietrze i gotówka w kieszeni. Brzmi ciekawie?

Gdynia – idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek nad morzem

Gdynia to doskonały przykład dużego miasta, w którym możesz cieszyć się morskim klimatem i nie wydać fortuny.

Po pierwsze miasto dysponuje szeroką bazą noclegową. Znajdziesz tu pokaźną liczbę hoteli, hosteli i pensjonatów w zróżnicowanych cenach. W wakacyjnym budżecie nocleg generuje największy koszt. Możesz go zminimalizować wybierając tańszy i równie komfortowy hostel blisko plaży.

Druga pozycja wakacyjnego planu finansowego to żywność. Tu znów góruje miasto -  zamiast wydawać horrendalne sumy na „rybkę” możesz skorzystać z szerokiej oferty barów, knajpek i restauracji. Znajdziesz tu również lokale ze świeżymi rybami prosto z kutra.

Trzeci element udanego wypoczynku to atrakcje. Poza gorącym piaskiem i szumem morza, Gdynia ugości Cię niezliczoną ilością kin, teatrów i miejsc, które pokochają dzieci – z centrum nauki Eksperyment na czele.

Na koniec warto wspomnieć o kapryśnej polskiej pogodzie. Latem nad Bałtykiem może zaskoczyć Cię zarówno upał, jak i zacinający deszcz. W obydwu przypadkach Gdynia sprawdzi się znakomicie.  Zapewnia wielkomiejskie atrakcje gdy wieje i pada lub piękne, piaszczyste plaże gdy za oknem praży słońce.

 Fot. Instagram Agnieszki Szadart 

 

Planujemy wakacje w Gdyni

Copyright © Green House Hostel 2016 Designed by SmartProjects.pl