facebook logo
corner

Top 10 Atrakcji w Gdyni

Gdyńskie top 10, czyli co warto zwiedzić w Gdyni?

Wybierasz się do Gdyni? Odkryj 10 największych atrakcji zlokalizowanych w obrębie tego nadmorskiego miasta. To miejsca, w których nie sposób się nudzić.

Open’er Festival

Już od 2003 roku w Gdyni odbywa się jeden z największych europejskich festiwali muzycznych Open’er. Na początku organizowane było na Skwerze Kościuszki, jednak ze względu na ogromną popularność wydarzenia, potrzebne było zdecydowanie większe miejsce. Dlatego od kilku lat festiwal odbywa się w okolicach lotniska Gdynia-Kosakowo. Co roku, na przełomie czerwca i lipca możesz tu zobaczyć światowej klasy gwiazdy muzyki. W 2017 roku na scenach Open’er’a wystąpią m.in. Radiohead, Foofighters i The Weeknd.

Molo Orłowo

To jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdyni. Ma aż 180 metrów długości. Jest tu równie urokliwie jak na sopockim molo, za to znacznie spokojniej. Pozwala rozkoszować się widokiem bezkresnego Bałtyku. Co więcej, atrakcja jest bezpłatna.

Plaża w Gdyni

Gdyńska plaża miejska urzeka białym piaskiem i widokami. Z jednej strony otoczona jest malowniczą zielenią drzew, z drugiej portem z pięknymi łodziami i statkami. Znajdziesz tu również szeroki deptak i przyjemne knajpki, w których możesz dobrze zjeść i zaspokoić pragnienie.

Dar Pomorza

To jeden z najlepiej zachowanych statków żaglowych na świecie. Ma 91 metrów długości i dwa pokłady. Jego pierwsze wodowanie odbyło się w 1909 roku. Ten piękny żaglowiec odwiedza rocznie około 100.000 osób. Jest otwarty dla zwiedzających od maja do października.

ORP Błyskawica

Kolejnym statkiem-muzeum wartym obejrzenia jest polski niszczyciel ORP Błyskawica. Brał udział w działaniach wojennych podczas II WŚ, w tym między innymi w bitwie o Atlantyk. Od 1969 służył jako stacjonarny okręt obrony przeciwlotniczej, a od 1976 zacumowany jest w gdyńskim porcie jako muzeum. To najstarszy zachowany niszczyciel na świecie.

Torpedownia Babie Doły

Położona 300 metrów od brzegu gdyńska torpedownia to gratka dla fotografów. Powstała jako hitlerowski ośrodek badawczy torped. Obecnie, nieremontowana, popadła w ruinę. Przyciąga tłumy turystów swoim niepowtarzalnym charakterem.

Muzeum Emigracji

To jedyne takie miejsce w Polsce. Znajdziesz tu informacje o losach Polaków, którzy wyemigrowali z kraju. Muzeum w przystępnej formie prezentuje historie zarówno tych znanych, jak i anonimowych Polaków. Mieści się w dawnym dworcu morskim.

Eksperyment

Centrum Nauki Eksperyment to nowoczesny raj dla maluchów i intelektualna rozrywka dla dorosłych. W tym miejscu wspólnie sprawdzicie możliwości swoich szarych komórek i dowiecie się wielu ciekawych faktów. Możesz zbadać siłę swojego krzyku w specjalnej kapsule lub odkryć jak to jest być pijanym kierowcą przy pomocy auta z symulatorem. Nie brakuje tu rozrywek, a dzieci wprost nie chcą stąd wychodzić. Na miejscu znajduje się również część wypoczynkowa.

 Skwer Kościuszki

To najsłynniejszy gdyński skwer i częste miejsce spotkań. Blisko stąd na plażę i do portu. Wokół roi się od przytulnych knajpek, znajdziesz tu również stragany z pamiątkami i różnościami. To miejsce tętni życiem i ma swój niepowtarzalny klimat. Często organizowane są tu rozmaite koncerty.

Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę

W sercu miasta znajduje się urokliwe wzgórze, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok gdyńskiego portu i nabrzeża. Na Kamienną Górę można się dostać turystyczną kolejką linowo-terenową, lub mniejk niż 5 minut spacerem z naszego hostelu (!) To wielkie przeżycie dla najmłodszych. Atrakcja jest bezpłatna. W przypadku gorszej pogody, na szczycie znajduje się restauracja Panorama, z której również można podziwiać piękne widoki.

 

Top 10 Atrakcji w Gdyni

Copyright © Green House Hostel 2016 Designed by SmartProjects.pl