facebook logo
corner

Lokalizacja

Gdynia, Kamienna Góra - Hostel blisko morza

Green House Hostel stoi w letniskowej dzielnicy Gdyni: Kamiennej Górze, przy ulicy Henryka Siemiradzkiego 5.  Jest to wyborny punkt widokowy na Zatokę Gdańską, port jachtowy, stocznię i centrum miasta. Otoczenie hostelu jest zieloną oazą w sercu dynamicznej i nowoczesnej Gdyni. 

Park im. Lecha i Marii Kaczyńskich, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego hostelu, jest właśnie takim urokliwym i spokojnym miejscem, stworzonym do odpoczynku i spacerów. Rosnące w nim wiekowe drzewa osłaniają od wiatru i pięknie komponują się z licznymi skwerami i klombami kwiatowymi. W parku jest również dużo trawników i ścieżek, alejek, ławek oraz plac zabaw dla dzieci. Co roku, w lipcu i sierpniu, odbywają się tu letnie koncerty muzyki promenadowej.

Alejki parkowe prowadzą nas na platformę, taras widokowy na "szczycie" Kamienniej Góry. Stąd urzeka piękny widok na przystań, nabrzeże z zacumowanym Darem Pomorza i ORP Błyskawica. Na wierzchołku znajduje się 25 metrowy metalowy krzyż wykonany przez gdyńską Stocznie Remontową Nauta. Nocą podświetlany, przy sprzyjającej pogodzie widoczny jest z Gdańska i z Półwyspu Helskiego. Stanowi także punkt orientacyjny dla wracających z morza żeglarzy.

Z wierzchołka góry mozemy zjechać elektryczna kolejką pod sam niemalże Teatr Muzyczny, Centrum Filmowe i Muzeum Marynarki Wojennej. Stąd już parę kroków do Gdyńskiej Mariny oraz Akwarium Gdyńskiego. U podnóża biegnie również Bulwar Nadmorski – najpopularniejszy trakt spacerowy w  Gdyni. Odwiedzany tłumnie zarówno przez gdynian, jak i turystów, jest znakiem rozpoznawczym naszego miasta...

Obiekty w pobliżu:

  • Dworzec kolejowy w Gdyni (1,5 km)
  • Centrum handlowe Batory (800 m)
  • ORP Błyskawica (15 minut spacerem)
  • kasyno
  • Teatr Muzyczny i Skwer Kościuszki (10 minut spacerem)
  • Bezpłatny parking znajduje się w odległości 30 m.

Autorem filmu jest gdyński fotograf Marek Sałatowski

Zobacz jego profil na Facebook.com


Lub wybierz z najczęściej wybieranych tras:Copyright © Green House Hostel 2016 Designed by SmartProjects.pl