facebook logo
corner

Już za momencik Opener 2017

Open’er 2017 – gdzie, kiedy i kogo możesz posłuchać?

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona jednego z największych w Europie festiwali muzycznych Open’er. Jak co roku, wystąpią tu znakomite gwiazdy zagranicznych i polskich scen. Open’er to 4 dni muzycznej uczty i doskonałej zabawy. W tym roku dodatkowa scena stanie również w centrum Gdyni.

Gdynia – miasto otwarte na muzykę

Open’er ponownie rozgości się w Gdyni, zajmując całą powierzchnię lotniska Kosakowo. Jak co roku, organizatorzy oraz władze miasta zadbają o świetną organizację i szereg udogodnień dla uczestników. Powstaną 4 sceny, na których wystąpią artyści reprezentujący różne style muzyczne. Tradycyjnie, gwiazdy największego formatu staną na deskach main stage. Pozostałe sceny to tent stage, alter stage i beat stage, gdzie usłyszysz muzykę mniej komercyjnych artystów.

Dodatkowo, w muszli koncertowej pod Kamienną Górą (niepodal naszego hostelu) umieszczona zostanie specjalna scena festiwalowa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na to, czy posiadają bilety wstępu na Open’er czy nie. Koncerty odbywać się będą w godzinach, w których na płycie lotniska nie trwają obecnie występy.

Daty i gwiazdy Open’era

Open’er rozpocznie się we środę, 28 czerwca i potrwa 4 dni. W pierwszym dniu festiwalu na głównej scenie pojawi się światowej sławy zespół Radiohead oraz obdarzony niezwykłym talentem James Blake. Dzień później gwiazdą wieczoru będzie niemniej znana formacja Foo Fighters, z Dave’m Grohl’em, byłym perkusistą Nirvany, jako frontman’em grupy. Piątek to okazja do zobaczenia i usłyszenia bijącego rekordy popularności kanadyjskiego wykonawcy The Weeknd, reprezentującego styl R&B. Gwiazdą ostatniego dnia festiwalu będzie londyńska grupa The XX.

W tym roku na głównej oraz na pozostałych scenach Open’era zagoszczą również: G-Easy, M.I.A., The Kills, A_GIM, Natalia Przybysz, Brodka, Mac Miller, The Dumplings, Lorde, O.S.T.R., Taco Hemingway i wielu innych artystów.

Krótka historia festiwalu

Pierwszy, jednodniowy Open’er zorganizowany został na warszawskich Stegnach w 2002 roku, ale już rok później przeniesiono go do Gdyni. Do 2005 roku odbywał się na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Ogromna popularność festiwalu przerosła jednak założenia organizatorów i konieczne było znalezienie większej powierzchni, która pomieści dziesiątki tysięcy osób. Idealnym miejscem okazało się gdyńskie lotnisko Kosakowo i tam, do tej pory, odbywa się festiwal.

 PS. Niestety wszytkie miejsca noclegowe w naszytm hostelu są zabookowane na okres festiwalu....

Już za momencik Opener 2017

Copyright © Green House Hostel 2016 Designed by SmartProjects.pl